Online Marketing

Online marketing v dnešnej dobe neodmysliteľne patrí ku základu úspešnej propagácie služieb či produktu prostredníctvom internetu. Webový priestor je čoraz viac efektívny z hľadiska premieňania návštevníkov a surfujúcich na klientov a platiacich zákazníkov. V minulosti bol tento typ reklamy možno niečo ako plus, dnes už je minimálne štandard ak nie nutnosť.

Online marketing sa skladá z viacerých kategórií, pričom dôležité je mať správne nastavenú celú kampaň tak, aby prostriedky na ňu vynaložené priniesli čo najlepší efekt. Základom je dôkladná analýza, na základe ktorej sa neskôr celá kampaň zostaví.

SEO optimalizácia

SEO (Search Engine Optimization) zahŕňa viacero oblastí a techník, ako si môžete vylepšiť pozíciu svojej web stránky vo výsledkoch vyhľadávačov (google, bing a pod.). Pri SEO použiť tie správne techniky, aby Vaša stránka nebola "penalizovaná", ale naopak, aby vo výsledkoch vyhľadávania bola čo najvyššie.

Základom je dostať sa aspoň na prvú (max druhú) stranu vyhľadávania, nakoľko drvivá väčšina potenciálnych klientov ani ďalej vo výsledkoch nelistuje a zakotví niekde z prvých dvoch strán. Vďaka dobrej SEO viete zvýšiť návštevnosť na svojich stránkach a s ňou spojenú aj úspešnosť predaja.

SEO postupy:

  • Analyzujeme štatistiky a štruktúru web stránky
  • Analyzujeme kľúčové slová
  • Optimalizácia vnútrostránkového kódu
  • Copyediting textového obsahu web stránky
  • Tvorba mikrostránok
  • Tvorba spätných odkazov
  • Analýza a vyhodnotenie efektivity

SEO je proces, ktorý nekončí. Vhľadávače neustále zdokonaľujú vyhľadávacie metódy a konkurencia taktiež usilovne pracuje na čo najlepšom postavení ich web stránky. Práve preto optimalizačné procesy neustále opakujeme, vyhodnocujeme a zefektívňujeme pre dosiahnutie želaného vyýsledku - lepšej pozícii vo vyhľadávaní.

Sociálne siete

Sociálne siete patria neodmysliteľne ku výraznému bodu v rámci online marketingu. Presne cielená reklamná kampaň, ktorá je dobre nastavená, dokáže prilákať priamo ku Vám väčší počet ľudí ako by sa možno na prvý pohľad zdalo. Na základe údajov viete presne osloviť cieľovú skupinu, na ktorú máte zameranie.

Určite vynikajúcou voľbou je tiež stránka na sociálnej sieti (facebook, twitter atď), kde viete budovať svoje PR a vytvárať komunitu ľudí, ktorí majú spoločného menovateľa -> väčšinou skúsenosť s Vami. Zároveň je to ideálny informačný kanál o nových produktoch, službách a podobne.

Pri tomto type služby spravujeme Vašu stránku na sociálnej sieti a staráme sa, aby bola aktívna a mala vždy aktuálny obsah. Taktiež je veľmi dôležitá interakcia s komunitou a tvorenie PR značky alebo spoločnosti. Pokiaľ vlastnú stránku nemáte, radi ju pre Vás vytvoríme.

AdWords a PPC

Taktiež vynikajúca oblasť online marketingu, kedy si viete sami sledovať efektívnosť Vašej kampane. Pri tomto druhu reklamy platíte iba za záujem, nie za zobrazenie, t.j. platíte len v momente, kedy na Váš link niekto klikne. Táto kampaň je merateľná a dajú sa z nej robiť pravitelné reporty a následne ju optimalizovať.

Základom je správne zvoliť kľúčové slová a nastaviť reklamné texty. Následne na to je veľmi dôležité sledovať túto kampaň a podľa potreby upravovať priebeh tak, aby sa zabezpečila čo najvyššia efektívnosť.

Radi pre Vás zrealizujeme kompletnú PPC kampaň a následne aj starostlivosť o ňu. Vyhodnocovanie dosiahnutej efektivity a následné dolaďovanie a údržba je samozrejmosťou.

Copywriting

Copywriting (písanie textov) je tiež možno dôležitejšia oblasť, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Kým vyššie uvedené oblasti online marketingu Vám pomôžu dostať potenciálných zákazníkov na Vašu stránku, správne formulované texty a dobrá štruktúra Vám pomáhaju samotné produkty predať. Správne formulovaný text s podtónom predajnosti dokáže spraviť naozaj veľa.

V prípade záujmu vieme Váš web naplňiť pútavými textami, ktoré Vašich návštevníkov zaujmú a Vy tak môžete zlepšiť úspešnosť premeny návštevníkov na reálnych platiacich zákazníkov.

Objednať online marketing

Môže Vás zaujímať

Kontakt
+421 911 788 898
info@kiarasolutions.sk